slide-1
slide-2
slide-3
slide-4
slide-5
slide-6
slide-7
slide-8
slide-9
slide-10

Kovářské kurzy

Kovářské kurzy jsou koncipovány jak pro naprosté začátečníky, tak pro pokročilé. Kurzy jsou praktické s celodenní náplní. Na začátečnických kurzech se naučíte základní kovářské techniky. Na pokračovacích kurzech se budete věnovat pokročilým technikám dle zaměření toho daného kurzu. Vedle vypsaných kurzů lze domluvit i kurzy individuální, dle vaší představy (možno i vícedenní s větším projektem)

Začátečnický kurz

Na tomto kovářském kurzu se naučíte základní kovářské techniky jako tordování, probíjení, nýtování, tvarování, osazování aj. a odnesete si svůj vlastní kovářský výrobek těmito technikami zhotovený.

Pokračovací kurz – výroba kovářského nářadí

Výroba kovářského nářadí jako kleští, babek, zápustek, průbojníků, sekáčů a jiného drobného nářadí. Dozvíte se vše důležité o druzích kovářského nářadí a jeho používání. Součástí je také tepelné zpracování kovu jako kalení a popouštění. Výroba konkrétních nástrojů je možná dle dohody a vašich potřeb.

Pokročilý kurz – výroba tesařského nářadí

Na kurzu se naučíte výrábět tesařské nářadí – malou sekyru či dláto, malý poříz a další nástroje na opracování dřeva. Součástí je také tepelné zpracování kovu jako kalení a popouštění. Výroba konkrétních nástrojů je možná dle dohody a vašich potřeb.

Termíny kurzů

26. – 28. 5. 2016   Začátečnický kurz; cena 4 500,-

9. – 11. 6. 2016   Pokračovací kurz; cena 5 500,-

30. 6. – 2. 7. 2016   Pokročilý kurz; cena 6 500,-

 

Obecně o kurzech

Místo konání, strava a ubytování

  • Kurzy se konají v Jižních Čechách v obci Střížov (u Doudleb) v autentickém objektu staré fary
  • Ubytování ve vlastních stanech u fary ve starém sadu (splachovací záchod, studená sprcha)
  • Stravování individuálně – možnost vaření ve venkovní zastřešené vybavené kuchyni, jinak v restauraci
  • Pokud nebude uvedeno jinak, tak všechny kurzy začínají vždy v 8:30 h a končí v 17:00 h
  • Aby se kovář mohl věnovat každému individuálně dle potřeby je určen pouze pro 6 osob

Přihlášení proveďte vyplněním formuláře u vybraného kurzu v daném termínu. Po odeslání přihlášky Vám na uvedenou adresu přijdou platební informace pro zaplacení zálohy kurzovného 1 500,- Kč.

Místo na kurzu Vám bude rezervováno po připsání zálohy na účet uvedený v zaslaných informacích. Zbytek ceny kurzovného bude vybírán na místě.

V případě, že se budete muset ze závažných důvodů odhlásit, ihned nás, prosím, informujte na e-mail: kovartery@seznam.cz. Pokud svou účast zrušíte 14 dní před samotným začátkem kurzu, bude vám účtován storno poplatek ve výši zálohy (pokud za sebe seženete náhradníka, storno poplatek samozřejmě neúčtujeme).

Další informace na tel.: 723 481 240

Fotogalerie z kurzů

kurzy002kurzy008kurzy009kurzy003kurzy010 kurzy001 kurzy006kurzy005